Štúdium na Digitálnej univerzite v Bratislave – stojí za to?

Zdieľaj

Share on facebook
Facebook

Milí čitatelia, koncom roka 2020 som začala študovať marketing na bratislavskej Digitálnej univerzite. Párkrát som túto skutočnosť spomenula na mojom instagrame (tina_januvka), kde som sľúbila, že to celé zhrniem. Tak poďme na to.

Digitálna univerzita sídli v Bratislave a ponúka cca polročné štúdium marketingu. Dá sa študovať online ale aj osobnou formou, ktorá je však kvôli pandemickej situácii zatiaľ pozastavená.

Štúdium pozostáva zo 16 teoretických prednášok, ktoré sa konajú každú sobotu. Trvajú cca 6 hodín, počas ktorých môžu študenti klásť otázky k téme, na ktoré prednášajúci odpovedajú pred koncom každej prednášky. Ak študentom čas prednášky nevyhovuje, môžu si ju dodatočne pozrieť zo záznamu v akomkoľvek dni a čase. Počas môjho štúdia sme sa venovali témam ako napríklad: Digitálny marketing, Budovanie brandu, Tvorba webu, Sociálne siete, SEO, Google Analytics, Kreatívne postupy. Ku každej prednáške sú k dispozícii tipy na štúdium, otázky a odpovede k téme, manuál, otázky na skúšku a povinná domáca úloha.

Niektoré prednášky boli podľa môjho názoru veľmi zaujímavé, k čomu prispievali skvelí prednášajúci. Na druhej strane sa však vyskytli prednášky, od ktorých som čakala viac. Čo však ale treba uznať, každý prednášajúci bol odborník vo svojej téme, avšak nie každý svoje vedomosti posúva ďalej na rovnakej úrovni.

Veľkým plusom je, že študenti majú k dispozícii aj bonusové prednášky.

Čo je potrebné na absolvovanie Digitálnej univerzity

Odovzdať všetky domáce úlohy

Na absolvovanie Digitálnej univerzity je potrebné odovzdať a splniť všetkých 16 domácich úloh z každej prednášky do jedného z troch termínov. Ja som stihla odovzdať všetko na prvý, avšak študentov je toľko, že na uznanie niektorých úloh som čakala takmer dva mesiace.

Náročnosť domácich úloh

Väčšina domácich úloh (95%) je postavená na vlastnom projekte. To znamená, že pre študentov je ideálne, ak už majú vymyslený projekt, ktorý však ešte nemusí reálne existovať a nemusí ani do budúcna reálne vzniknúť. Na druhej strane je však potrebné investovať doň dosť veľa času a energie, čiže by bola škoda, ak by nikdy neuzrel svetlo sveta. Niektoré domáce úlohy sú rýchle a pomerne ľahké, no našli sa aj také, pri ktorých som sa zapotila – vyžadovali si pár hodín času.

Absolvovať špecializáciu

Následne je potrebné vybrať si špecializáciu, z ktorej študenti dostávajú po absolvovaní Digitálnej univerzity certifikát. S výberom špecializácie môžu pomôcť konzultácie, ktoré sú v cene.

Na výber sú napríklad: SEO, Tvorba webu a e-shopu, Sociálne siete, Grafický dizajn, Marketingová analytika. Špecializácia pozostáva z troch dvojhodinových stretnutí s mentorom, ktoré prebiehajú cca každé dva týždne v malých skupinkách (cca traja študenti + mentor). Tieto stretnutia pozostávajú z konkrétnych otázok študentov, na ktoré odpovedá mentor. Odporúčam vybrať si špecializačné štúdium, ktoré vás naozaj zaujíma, pretože mentor môže byť veľmi nápomocný a posunúť váš projekt o kilometre ďalej. Bola by škoda, ak by ste nemali pripravené otázky, pretože v takom prípade vám nemá ako pomôcť a je to vlastne strata času. Zo stretnutia na stretnutie je potrebné pracovať na veciach o ktorých ste sa rozprávali.

Ja som si vybrala dve špecializácie. Prvá bola SEO, druhá je už navyše za príplatok (ceny závisia od konkrétneho mentora a veľkosti skupiny, pohybujú sa v okolí cca 50€ / 60€ dokopy, za všetky stretnutia). Moja druhá špecializácia je tvorba webu a e-shopu, v čase písania tohto článku má čaká ešte posledná hodina s mentorom. Obe vybrané zamerania hodnotím veľmi pozitívne. Išla by som do nich určite znova.

Zvládnuť záverečný test na 85%

Prvú špecializáciu som ukončila cca pred mesiacom a pol, následne som musela absolvovať záverečný test, ktorý pozostával zo 60 otázok. Časový limit je 25 minút počas ktorých musia mať študenti zapnutú kameru. Odpovede boli formou výberu z možností abcd. Mali sme k dispozícii všetky otázky na skúšku (bolo ich relatívne dosť). Odpovede zazneli počas jednotlivých prednášok. Na úspešné absolvovanie testu je potrebných 51 správnych odpovedí, čiže 85%. V úvodných inštrukciách bolo uvedené, že bude stačiť 80%. Ak sa vám podarí test absolvovať, môžete si stiahnuť certifikát.

Cena za štúdium

Cena za komplet štúdium je 690€. Sumu je možné rozdeliť na splátky. Taktiež veľkou výhodou je, že sme dostali možnosť pokračovať na MBA štúdium za zvýhodnenú cenu na Varšavskej univerzite.

Pre študentov je vytvorená Facebooková skupina, kde môžu medzi sebou komunikovať a navzájom si pomáhať, čo je veľkým plus.

Odporúčam štúdium na Digitálnej univerzite?

Podľa mňa je Digitálna univerzita veľmi zaujímavá skúsenosť. V niektorých témach som bola úplný začiatočník, takže som si rozšírila obzory a dozvedela sa veľa zaujímavých vecí. Na druhej strane som však trochu sklamaná, keďže ako som spomínala, vyskytli sa témy, od ktorých som čakala viac.

Štúdium odporúčam všetkým, ktorých baví online svet a nájdu si dostatočný čas na robenie úloh či pozeranie prednášok. Vlastný projekt aspoň v teoretickej rovine je podľa mňa tiež jedným zo základov.

Absolvovanie Digitálnej univerzity neurobí z nikoho profíka, čo je myslím si viac než jasné. Všetko sú to témy, ktoré sa časom vyvíjajú a menia, čiže si vyžadujú neustále vzdelávanie.

Sledovať ma môžete aj na mojich sociálnych sieťach:

  • Facebook: Za Veľkou Mlákou
  • Instagram: tina_januvka
  • LinkedIn: Martina Januvka

Tina

Zdieľaj

Share on facebook
Facebook

Najčítanejšie

Zaujímavosti

Sledujte ma