15 zaujímavosti zo seriálu Dva a pol chlapa

Zdieľaj

Share on facebook
Facebook

Od odvysielania úplne prvej časti známeho amerického seriálu Dva a pol chlapa (Two and a Half Men) dnes ubehlo 17 rokov.

Celý príbeh je o dvoch bratoch Harperových– jeden z nich je Charlie (Charlie Sheen) má dom na pláži v Malibu, žije bujárny (UPOZORNENIE – slovo bujárny neexistuje v KSSJ. Slovenčina pozná slovo bujarý.) život slobodného mládenca; druhý z nich je Alan (Jon Cryer), rozvedený chiropraktik, ktorý žije u svojho brata, pretože nemá dosť peňazí nato, aby býval sám. Okrem toho má podareného syna menom Jake (Angus T. Jones) a spolu čelia klasických životným situáciám. V seriáli nechýbajú vtipné hlášky a skvelý humor, ktorý pochopiteľne nesedí úplne každému.

 • 15. Seriál začala vysielať americká televízna stanica CBS, 22. septembra v roku 2003. Posledná epizóda bola odvysielaná 19. februára 2015. Počas 12 rokov bolo divákom naservírovaných 12 sérií, ktoré pozostávali z 262 častí. Za seriál vďačíme najmä tvorcom Chuck Lorre a Jim Patterson.
 • 14. Angus T. Jones, ktorý si zahral Jaka – Alanovho syna, dostal rolu priamo na kastingu. Bol tam totiž jediný – režisérovi sa páčil v inej show natoľko, že ho tam osobne pozval.
 • 13. Alan (Jon Cryer) má v skutočnosti veľmi málo vlasov. V jednom z rozhovorov prezradil, že išlo o dokonalú ilúziu pomocou vecí ako sú leštidlá na topánky.
 • 12. Neodmysliteľnou súčasťou show je bez pochýb Berta (Conchata Ferrel) – chyžná, ktorá podpísala kontrakt len na prvé dve série seriálu, v ktorých sa neobjavovala až tak často. Avšak divákom sa jej rola zapáčila natoľko, že tvorcovia z nej urobili plnohodnotného člena všetkých sérií.
 • 11. Viete si predstaviť Alana (Jon Cryer) v seriáli Priatelia? Šepká sa, že Jon mal záujem o rolu Chandlera Binga, avšak jeho nahrávka tvorcom Friends nikdy nedorazila.
 • 10. Charlie v jednotlivých častiach hral na klavíri pomerne často, dokonca sa živil tvorením zvučiek a pesničiek pre deti. Skutočnosť je taká, že hercovi je hra na klavíri úplne cudzia – nevie totiž hrať.
 • 9. V 8. sérií Charlie odporúča Alanovi kvôli jeho zvrhlosti, aby si klikol na stránky: www.shaunashower.com a www.malibupuddinggirls.com. Ak zadáte tieto stránky do vyhľadávania, presmerujú Vás na oficiálny Facebookový profil seriálu.
 • 8. V seriáli si zahral aj skutočný otec Charlieho Sheena – Martin Sheen, ktorý stvárnil otca Rose. V skutočnosti sa živí herectvom.
 • 7. Keď už sme pri Rose (Melanie Lynskey) – premotivovanej Charlieho obdivovateľke, všimli ste si, že súčasťou jej všetkých outfitov bola ruža? Či už ako sponku vo vlasoch alebo na látke na tričku, či šatách.
 • 6. Najproblematickejším hercom bol bezpochyby Charlie Sheen, ktorý v roku 2010 nastúpil na protidrogové liečenie. Táto skutočnosť pozastavila nakrúcanie šou na jeden mesiac. Krátko na to vznikli ďalšie problémy, pretože Charlie odmietol honorár vo výške $1 milión za jednu časť. Nakoniec si však zahral ešte v ďalších dvoch sériách – za každú časť dostal $1.78 milióna. Počas toho istého roka nastúpil na liečenie až trikrát.
 • 5. S postavou Charlieho sa museli tvorcovia rozlúčiť ešte pred skončením samotnej show, pretože si vraj nedokázal zapamätať už ani repliky, ktoré mal povedať.
 • 4. V roku 2012 nahradil Charlieho herec Ashton Kutcher, ktorý dostal za každú časť v priemere $700 000. Rola bola najprv ponúknutá hercovi menom Hugh Grant, ktorý ju odmietol, pretože mal dohodu podpísať bez scenára.
 • 3. Rok 2012 bol pre seriál veľmi zaujímavý. Okrem toho, že nahradili Charlieho, v jednom z rozhovorov sa vyjadril samotný Jake (Angus T. Jones), že konvertoval ku kresťanstvu a odporučil všetkým fanúšikom, že by seriál nemali sledovať, pretože je v rozpore s morálnymi hodnotami. Za toto vyhlásenie sa krátko na to ospravedlnil.
 • 2. Charlie mal vystúpiť v poslednej časti seriálu, avšak tvorcovia nechceli pristúpiť na jeho podmienky – chcel ju režírovať viac menej sám.
 • 1. Alan (Jon Cryer) je jedinou postavou, ktorá sa objavila vo všetkých častiach seriálu.

Ak Vás bavia takéto články, pripájam link na 25 zaujímavostí z kultového seriálu Priatelia (Friends), ktorý si môžete prečítať kliknutím sem. Taktiež pár zaujímavých info som spísala o seriáli Krok za krokom (Step by Step), stačí kliknúť sem.

Tina

Zdieľaj

Share on facebook
Facebook

Najčítanejšie

Zaujímavosti

Sledujte ma