Americké verzie známych pochutín

Zdieľaj

Share on facebook
Facebook

Milí čitatelia, vitajte pri článku o zaujímavých príchutiach známych sladkostí na americkom trhu. Všetky značky, ktoré spomínam v nasledujúcich riadkoch, sú populárne aj na Slovensku, no v iných verziách. Veľmi ma zaujíma, ktoré by ste radi ochutnali.

V USA sa v regáloch obchodov objavujú pomerne často nové verzie a limitované edície sladkostí. Deje sa tak hlavne pred väčším sviatkom, napríklad Valentín, Veľká noc, Vďakyvzdanie, Halloween, Vianoce. Mnohé známe značky prichádzajú so zaujímavými zmenenými tvarmi, tematickými farbami či špeciálnymi príchuťami.

Aby som vám mohla ukázať zaujímavé americké verzie sladkostí, navštívila som štyri obchody: Target, Rite Aid, CVS, 7-Eleven. Zaujímavosťou je, že každý obchod s pochutinami ponúka rôzne verzie totožných značiek za odlišné ceny.

Keďže som už dlho nebola na Slovensku, je možné, že niektoré druhy sladkostí je možné kúpiť už aj u nás. V takom prípade mi dajte prosím vedieť.

Ochutené nápoje

Máte radi sladké ochutené nápoje? V USA existujú zaujímavé príchute klasických značiek akými sú Coca-Cola, Pepsi a Fanta. Najväčší výber ponúkajú určite čapovacie zariadenia či už v kinách alebo prevádzkach s rýchlym občerstvením.

V bežným obchodoch sa však hľadajú o čosi ťažšie. Jednou zo základných príchutí nápojov od Coca-Cola je bez pochýb čerešňa. Čo sa týka Pepsi, našla som príchuť mango. No cenu za najpestrejšiu príchuťovú paletu vyhráva jednoznačne Fanta. Čo poviete na príchute hrozno, ananás či piňa colada?

Slané pochutiny – chipsy

Chipsy majú podľa mňa len jednu chybu – po otvorení balíka sa s nimi nedá ľahko prestať a je veľmi ťažké nezjesť všetky. Zo známych značiek majú za veľkou mlákou veľmi zaujímavé príchute najmä Pringles a Lays. Vedeli ste, že najobľúbenejšou príchuťou zemiakových lupienkov v USA je barbecue (opekačka)? Pringles a Lays sú americké značky a ak by ste si radi prečítali ich históriu a zaujímavosti, dajte mi prosím vedieť.

Nedá mi však nespomenúť, že odkedy žijem v USA, obľúbila som si obe značky. Keď som prišla minulý rok na Slovensko a kúpila som si slané Lays, ostala som nemilo zaskočená. Neviem, či som trafila zlý balík, no tá chuť sa s americkými nedala porovnať.

Príchute chipsov značky Lays

V klasických obchodoch sa mi podarilo nájsť príchute, ktoré ma hneď zaujali: nakladaná uhorka, limetka, med a barbecue.

Príchute chipsov značky Pringles

Pringles nezaostáva čo sa týka príchute nakladaná uhorka. Ja mám od tejto značky najradšej jalapeňo, no našla som napríklad parmezán s pečeným cesnakom, údený syr cheddar na jablkovom dreve, pikantná barbecue či pečené kura na ražni.

Sladké pochutiny

Nasledujúce riadky sú venované cukru – veeeeľmi veľa cukru. Túto kategóriu som rozdelila na: sušienky Oreo, čokoládové tyčinky Snickers a samozrejme nemôže chýbať ani KitKat. Ktoré z nich máte najradšej?

Sušienky Oreo

Americká značka Oreo má vo svojom repertoári naozaj veeeľa príchutí, z ktorých mnohé sú len limitované edície. Pred pár týždňami som dávala na môj Instagram (tina_januvka) limitovanú edíciu Oreo Lady Gaga. Spočiatku sa zdalo, že taká istá verzia sušienok je aj na slovenskom trhu, avšak po porovnaní sme zistili, že americká verzia pozostáva z ružových sušienok so zelenou plnkou. Spomínanú verziu som našla v jednom z obchodov + podarilo sa mi nájsť limitovanú NBA edíciu. Medzi obľúbené a klasické príchute sušienok Oreo sa však radí Birthday Cake (vanilka a farebná ryža) a Carrot Cake (mrkvový koláč).

V jednom obchode som našla veľmi zaujímavú verziu Oreo, v ktorej je potrebné namáčať sušienky do krému. Čo poviete? Vyskúšali by ste?

Čokoládové tyčinky Snickers

Čo by ste povedali na Snickers verziu s brownies, arašidovým maslom, mandľami či mandľovým maslom? Dajú sa kúpiť snáď v každom americkom obchode s pochutinami, no upozorňujem, že hladina sladkého je veľmi vysoká.

  • Tyčinka Snickers dostala svoj názov podľa koňa zakladateľa sladkého rodinného impéria Mars. Ak vás zaujíma viac podobných info, všetky nájdete v mojom staršom článku: O rodinnom impériu Marsovcov.

Čokoláda KitKat

Aj keď mám najradšej klasickú verziu KitKat s mliečnou čokoládou, určite sa nájdu takí, ktorým viac ulahodia rôzne iné verzie. Čo by ste povedali na ovocné príchute ako malina s krémom alebo citrón? KitKat má však vo svojom americkom repertoári aj birthday cake, moku s čokoládou či mätu s horkou čokoládou.

Cukríky

M&M’s

Cukrová škrupina a čokoláda, v ktorej vnútri sa najčastejšie nachádza orech. Aj cukríky M&M’s patria k sladkostiam, ktoré majú veeeeeľa limitovaných edícií. A tým veeeeeľa myslím nekonečno veľa. Cheesecake, limetkový koláč, pomarančovo-vanilkový krém, verzie s mandľami, arašidovým maslom, s horkou či bielou čokoládou, rôzne špeciálne farby a mnohé iné.

  • Vedeli ste, že cukríky M&M’s boli po prvýkrát vyrobené v roku 1941? Hlavnou inšpiráciou boli vojaci, aby mali možnosť jesť čokoládové cukríky bez toho, aby sa roztopili, čo zaručuje ich cukrová škrupinka. Názov M&M‘s je vytvorený z mien dvoch spoločníkov: Mars a Murrie.

Skittles

Skittles spomeniem už len okrajovo. Mnohé sú totiž dostupné aj na Slovensku. V čom som si však všimla rozdiel – zelené Sour balenie obsahuje v USA cukríky, ktoré sú posypané kyslým cukrom. Pre mňa ako milovníka kyslého je táto verzia bezkonkurenčná. Aj keď musím uznať, po veľkom množstve z nich začne bolieť jazyk.

Milí čitatelia, ďakujem Vám za prečítanie tohto článku. Určite mi napíšte na Facebooku, ktoré verzie by ste radi ochutnali. V ďalšom piatkovom článku sa dočítate o amerických značkách pochutín, ktoré sa na Slovensku síce nevyskytujú, no za veľkou mlákou sa tešia veľkej popularite. Tak čo, ste zvedaví, čo obľubujú Američania?

Sledovať ma môžete aj na mojich sociálnych sieťach:

  • Facebook: Za Veľkou Mlákou
  • Instagram: tina_januvka
  • LinkedIn: Martina Januvka

Tina

Zdieľaj

Share on facebook
Facebook

Najčítanejšie

Zaujímavosti

Sledujte ma