Whitney Houston: Život speváckej legendy so smutným koncom

Zdieľaj

Share on facebook
Facebook

9. augusta by oslávila známa americká spevácka hviezda Whitney Houston svoje 57. narodeniny. Stelesnenie ženskosti, prirodzenosti a krásneho hlasu. Pri tejto príležitosti si pripomeňme zaujímavosti z jej života.

„Pred časom som sa rozhodla, že nebudem kráčať v tieni niekoho iného. Ak spadnem alebo ak uspejem, aspoň som urobila presne podľa toho, čomu som verila.“

Whitney Houston
 • Whitney sa narodila do talentovanej rodiny 9. augusta 1963, v meste Newark (štát New Jersey). Jej mama (Emilly Cissi Houston) je v Amerike známa soulová a gospelová speváčka. Otec (John Russell Houston) slúžil v armáde, neskôr pôsobil ako zabávač. Jej tetou bola veľká americká hviezda – Aretha Franklin.
 • Whitney navštevovala dievčenskú katolícku školu v meste Caldwell (štát New Jersey). Jej obľúbený predmet bol dejepis. Práve na tejto škole Whitney spoznala svoju najlepšiu celoživotnú priateľku Robyn Crawford.
 • Už v mladom veku začala spievať v kostoloch. Priviedol ju k tomu najmä vplyv najbližších (mama + tety). Naučila sa hrať na klavíri a vo svojich 15. rokoch spievala s mamou na pódiu.
 • Okolo roku 1980 si ju všimol profesionálny fotograf (počas kostolného vystúpenia s mamou), ktorý ju neváhal osloviť. V tom čase to bola veľmi veľká vec, pretože Whitney sa ako jedna z prvých afro-američaniek objavila na titulke časopisu.
 • 14. februára 1985, uzrel svetlo sveta jej prvý album s názvom Whitney Houston, ktorý zožal tak veľké úspechy, že o jej talente zrazu vedel takmer celý svet. Úspechy pokračovali aj o dva roky na to, kedy v roku 1987 vydala ďalší album s veľkým hitomI Wanna Dance With Somebody.
 • Whitney založila svoju vlastnú neziskovú organizáciu, na pomoc pre deti v núdzi po celom svete.
 • Zaspievala si v muzikáli, dokonca dostala ponuku na zahranie si jednej z dcér v seriáli Billa Cosbyho. Ponuku však odmietla.
 • Taktiež dostala ponuku od Michaela Jacksona, ktorý chcel, aby s ním naspievala pieseň Can’t Stop Loving You. Ponúku však odmietla.
 • Jej obľúbenou farbou bola fialová.
 • Objavila sa vo veľmi populárnom filme The Bodyguard (Osobný strážca), v ktorom si zahrala hlavnú rolu po boku Kevina Costnera. Film zarobil viac ako $400 miliónov. Whitney si zahrala aj v ďalších, menej známych filmoch.
Z filmu Osobný strážca
 • Jej najúspešnejšia skladbaI Will Always Love You bola nahraná kvôli filmu Osobný strážca v roku 1992. Táto pesnička však existovala už dávno predtým (od roku 1973), avšak vo verzii country. Práve Whitney spopulárnila pesničku na toľko, že sa z nej predalo celosvetovo viac ako 9 miliónov kópií. Hovorí sa, že s nápadom naspievať túto pesničku prišiel práve Kevin Costner.
 • Speváčka sa vydala v roku 1992 za muža umelca menom Bobby Brown. Spočiatku všetko vyzeralo idylicky. Hneď v roku 2003 sa im narodila dcéra Bobbi Kristina, ktorá sa stala ich celým svetom. Postupom času sa však idylka menila na peklo plné drog a domáceho násilia. Celé to vyústilo v roku 2003 do Bobbyho zatknutia. Dvojica sa rozviedla v roku 2007.

„Mojou najväčšou inšpiráciou je moja dcéra.“

Whitney Houston
 • Whitney manželstvo veľmi poznačilo. Výrazne chudla, nevyhla sa ani drogám a zdravotným problémom. 11. februára 2012 bolo nájdené jej nehybné telo vo vani hotela Beverly Hilton v Los Angeles. Whitney mala v tom čase len 48 rokov. Oficiálna príčina jej smrti znie: utopenie a zástava srdca. Neskôr vyšlo na povrch, že zástavu srdca spôsobilo užívanie kokaínu a iných drog. Na pohrebe sa ukázal aj nepozvaný Bobby Brown, ktorého ochrankári odviedli preč.
 • Bobbi Kristina (dcéra Whitney), bola z maminej smrti zdevastovaná. Smutné správy niesla veľmi ťažko – takmer ihneď bola kvôli emočnej traume hospitalizovaná v nemocnici. Neskôr mala väčší konflikt so svojou babkou (Cissy, ktorú som už spomínala), kvôli zverejneniu maminej biografie. Tento svet opustila ako 22-ročná v roku 2015 pár mesiacov po tom, čo ju našli vo vani. Nanešťastie sa z niekoľko mesačnej kómy už nikdy neprebrala.

Ak si radi prečítate zaujímavosti zo života ďalšej americkej speváckej hviezdy – Elvisa Presleyho, stačí kliknúť sem.

Tina

Zdieľaj

Share on facebook
Facebook

Najčítanejšie

Zaujímavosti

Sledujte ma