Deň arašidového masla a džemu/ Peanut Butter & Jelly Day

Zdieľaj

Share on facebook
Facebook

Dnes, 2.4. je v Amerike Národný deň arašídového masla a džemu – National Peanut Butter and Jelly Day.

  • Táto pochúťka je populárna už viac ako storočie. Arašídové maslo vzniklo v roku 1883 v Chicagu, no až od roku 1900 sa stalo dostupnou pochúťkou pre každého.
  • Kombinácia arašídového masla, džemu a toastového chleba sa po prvýkrát objavila v kuchárskom magazíne v roku 1901. Odvtedy sa stala neodmysliteľnou súčasťou nielen detského jedálnička.
  • Štatistiky uvádzajú, že jeden Američan zje za celý svoj život priemerne 3 000 PB&J (používaná skratka pre túto kombináciu) sendvičov. Najdokonalejší je vraj vtedy, ak sa natrie jeden kúsok arašidovým maslom, druhý kúsok jahodovým džemom v pomere 2:1 a potom sa zlepí dokopy. Chuť slaných arašidov perfektne dopĺňa sladká chuť jahôd. Odporúčam vyskúšať. 😉
  • Príchuť PB&J sa v Amerike naozaj teší veľkej popularite. Svedčí o tom aj fakt, že s touto príchuťou sú na trhu dostupné aj známe Oreo keksíky, zmrzlina, cereálie a podobne.

Existuje mnoho populárnych pesničiek, ktoré pozná každý milovník tejto pochúťky. Pripájam jednu milú detskú pesničku – https://m.youtube.com/watch?v=klDHM_sxYxs&t=18s

Taktiež pripájam starší hit, ktorý vždy pobaví – https://m.youtube.com/watch?v=eRBOgtp0Hac

Peanut Butter Jelly Time!

Tina

Zdieľaj

Share on facebook
Facebook

Najčítanejšie

Zaujímavosti

Sledujte ma