Na návšteve magického miesta – Longwood Gardens

Zdieľaj

Share on facebook
Facebook

Longwood Gardens – Longwoodske záhrady sa nachádzajú v štáte Pennsylvania (cca 45 minút autom od mesta Philadelphia). Rozprestierajú sa na území veľkom 4,2 km2 a právom sa označujú za najlepšiu a najkrajšiu botanickú záhradu v USA.

Toto miesto ponúka turistom nádherné fontány, jazerá, dych berúce kvety, exotické rastliny, krásne lúky a pokojné lesy. Ja ako milovník prírody a kvetov som týmto miestom fascinovaná. Kúsok raja medzi zrýchleným životom vo svete mrakodrapov – dokonalý únik z reality.

Z histórie Longwoodu

Longwood sa vyvíjal viacero generácií. Najväčšia zásluha sa však pripisuje najmä dizajnérovi, priemyselníkovi a farmárovi v jednom – Pierre S. du Pont.

Pierre S. du Pont
 • Pierre sa narodil v roku 1870 a už od mala vyrastal v obklopení prírody a krásnych záhrad.
 • Bol výrazne ovplyvnený častými zahraničnými cestami po celom svete.
 • Bol úspešným podnikateľom – založil chemické závody. Veľmi rád finančne podporoval verejné školy, univerzity a nemocnice.
 • Zúčastňoval sa výstav a veľtrhov, kde ho ohromila architektúra, kvety a najnovšie technológie. Na výstavách vo Philadelphii a Chicagu ho zaujali najmä veľké vodné čerpadlá a osvetlené fontány.
 • Vo svojich 36 rokoch kúpil farmu, na ktorej začal tvoriť Longwoodske záhrady. Na začiatku výstavby však nemal plán, všetko budoval po častiach a postupne. Inšpiráciu čerpal najmä z francúzskych a talianskych záhrad.
 • Záhrady dostali meno podľa okolitých lesov, ktoré miestni obyvatelia volali The Long Woods – Dlhé lesy.
 • Prvá záhrada vznikla v roku 1907. 600 metrov tejto záhrady ponúkalo krásnu prechádzku pomedzi kvety a jednoduchú fontánu s jedným prúdom.
 • Táto záhrada dosiahla taký úspech, že Pierre sa v roku 1909 rozhodol, že začne usporadúvať záhradné večierky a pikniky, ktoré sa stali vrcholmi letnej spoločenskej sezóny.
 • O 5 rokov neskôr v Longwoode vzniklo otvorené divadlo, ktorým sa inšpiroval v Taliansku.
 • Smutno nebolo v Longwoode ani počas zimy, pretože Pierre sa zaslúžil o postavenie zimnej záhrady, v ktorej nechýbali exotické kvety či mramorová fontána.
 • Ako čas plynul, Longwood sa stával krajším a krajším miestom. Postupne sa začalo s výstavbou ďalších záhrad a obrovských skleníkov, ktoré sa stali domovom nespočetného množstva rastlín, kvetov a ovocia.
 • Verejnosť bola z Longwoodu nadšená. Húfy návštevníkov, ktorí túžili vidieť nezvyčajné záhrady a skleníky, splnili Pierrovi detský sen.

Longwood dnes

Longwood Gardens sa považujú za najkrajšie záhrady s najlepšou botanickou záhradou v USA. Ročne týmto nádherným miestom prejde viac ako 1,5 milióna návštevníkov. Exponáty sa menia každú sezónu, čiže toto miesto nie je takmer nikdy rovnaké. Napríklad: Ak je sezóna tulipánov, návštevníci si môžu pozrieť nádherné tulipánové záhony. Ak je predvianočné obdobie, záhrady sú posiate krásnymi vianočnými ružami, imelom a vianočnými stromčekmi. Počas jesene nechýba dych berúca paleta jesenných farieb a tekvicová výzdoba.

Tina

Zdieľaj

Share on facebook
Facebook

Najčítanejšie

Zaujímavosti

Sledujte ma