Nerozlučná kriminálna dvojica Bonnie & Clyde

Zdieľaj

Share on facebook
Facebook

Počuli ste už o dvoch legendách amerického zločinu? Reč nemôže byť o nikom inom ako o známej dvojici Bonnie & Clyde. Dnes je výročie jednej z udalostí z ich krátkeho, kriminálneho života.

  • Bonnie Elizabeth Parker a Clyde Chestnut Barrow boli nerozlúčna zamilovaná dvojica, ktorá na ukradnutých autách cestovala po USA, zabila 13 ľudí, vykrádala čerpacie stanice a malé obchody.
  • Dvojica sa stretla v Dallase (štát Texas) v januári roku 1930 pri návšteve spoločného známeho. V tom čase mala Bonnie 19 rokov a bola vydatá za vraha, ktorý sedel vo väzení. Clyde mal 21 rokov a krátko po zoznámení s Bonnie bol uväznený za lúpež. Z väzenia však po krátkej dobe utiekol pomocou zbrane, krorú mu Bonnie prepašovala. Avšak bol zase chytený a poslaný späť do väzenia.
  • V roku 1932 bol Clyde prepustený a spolu s Bonnie sa vrátil späť do života plného kriminálneho zločinu. Spolu kradli autá, na ktorých cestovali po Amerike a cestou vykrádali benzínové pumpy a malé obchody. To však netrvalo až tak dlho, pretože ho znova chytili a obvinili z lúpeže, za ktoré si mal odsedieť 14 rokov. Pre zamilovanú dvojicu to bol ťažký oriešok. V kontakte ostali prostredníctvom zamilovaných listov. Bonnie sa cítila veľmi osamelá, a tak si našla frajera.
  • Clyde odmietal prácu vo väzení, a preto si odrezal prsty na nohe. Pár dní strávil vo väzenskej nemocnici. Po dvoch týždňoch od incidentu bol prepustený na slobodu, pretože sa za neho prihovorila jeho mama. Clyde našiel Bonnie a spolu pokračovali v páchaní zla.
  • Presne pred 87 rokmi, 10. júna 1933 mali dopravnú nehodu, ktorú spôsobil Clyde, pretože išiel až príliš rýchlo. Bonnie sedela na sedadle spolujazdca. Pri náraze utrpela vážne popáleniny pravej nohy. Po tomto úraze sa stala závislou na morfíne – liek od bolesti a do konca života mala ťažkosti s chôdzou.
  • Aby toho nebolo málo, Clyde chcel dostať von svojich spoluväzňov, a tak vymyslel plán na útek, ktorý spoločne zrealizovali. Počas úniku piatich väzňov zastrelili jedného strážnika. Niektorí z vyslobodených sa pridali k dvojici.

Priateľ, ktorý zradil Bonny & Clyde

  • Veľmi dôležitú úlohu zahral v tomto príbehu jeden z oslobodených väzňov – Henry Methvin. Práve on a jeho rodina vymysleli plán, že pomôžu zúfalým policajtom nadobro chytiť dvojicu pod podmienkou, že Henry dostane imunitu.
  • A tak sa aj stalo. 23. mája 1934 o 9:15 ráno, bolo na auto v ktorom sedeli Bonnie a Clyde vystrelených viac ako 100 rán. Dvojica nemala šancu prežiť.

O ich dolapení písali všetky noviny. Na ich oddelené pohreby prišlo tisíce ľudí. Nie sú však pochovaní spolu, pretože mama Bonnie s týmto želaním nesúhlasila. Život tejto dvojice sa po ich smrti dosť zromantizoval a uchvátil celú krajinu napriek tomu, že boli kriminálnici. Príbeh muža a ženy, ktorí si kryli chrbty do posledného momentu ich života sa stal námetom na mnohé pesničky a viacero filmov.

Fotky, ktoré našla polícia vo fotoaparáte obleteli všetky médiá.

Všetky ďalšie historické zaujímavosti si môžete prečítať kliknutím sem.

Tina

Zdieľaj

Share on facebook
Facebook

Najčítanejšie

Zaujímavosti

Sledujte ma