Prvé dve pobočky Apple Store oslavujú svoje 19. narodeniny

Zdieľaj

Share on facebook
Facebook

Dnes, 19. mája oslavujú prvé dve pobočky Apple Store svoje 19. narodeniny. Apple je celosvetovo známa americká značka, ktorá sa špecializuje na elektroniku so svojím vlastným operačným systémom: mobilné telefóny (iPhone), osobné počítače (Mac), tablety (iPad) atď.

  • Oficiálny dátum otvorenia prvých pobočiek je 19. máj 2001. Jedna z nich sa nachádza v meste Tyson, štát Virginia, druhá, ktorá sa otvorila o pár hodín neskôr, sa nachádza v meste Glendale, štát California.
  • Hlavný cieľ otvorenia pobočiek bol, aby si zákazníci mohli osobne pozrieť a vyskúšať produkty.
  • Prvé obchody pozostávali z rôznych druhov nábytku. Produkty boli vystavované na čiernych poličkách a bielych stoloch. Taktiež sa v nich nachádzalo oddelenie pre deti s nízkymi stolmi, poličkami so softvérovými programami pre deti a počítače s detským dizajnom.
  • Počas prvého otváracieho víkendu tieto dve pobočky navštívilo viac ako 7 700 ľudí. Predaje prekročili takmer $600 000.
  • 15.mája 2001, 4 dni pred oficiálnym otvorením obchodu v Tyson, sa konala v jej priestoroch konferencia, na ktorej riaditeľ spoločnosti Apple – Steve Jobs predstavil svoju víziu Apple Store bližšie. V tom istom roku spoločnosť plánovala otvoriť dokopy 25 pobočiek.
  • V roku 2003 otvorila spoločnosť Apple svoju hlavnú (flagship) pobočku v meste Chicago. Krátko nato spoločnosť otvorila svoju prvú medzinárodnú pobočku v Japonsku.
  • Apple postupne zapracoval na dizajne svojich pobočiek, ktoré sú pastvou pre oči po celom svete. Zaujímavosťou je, že podlahy v obchodoch sú rovnaké ako majú v kanceláriách v hlavnej centrále; stoly, na ktorých sú vyložené produkty, sú totožné s tými, ktoré používajú hlavní dizajnéri tejto značky.
  • Dnes má Apple celosvetovo okolo 500 predajní, ktoré navštívi za jeden deň cca 1 milión návštevníkov. Trhová cena spoločnosti sa tento rok pohybuje okolo 1 trilión dolárov (1000 miliárd).

Tina

Zdieľaj

Share on facebook
Facebook

Najčítanejšie

Zaujímavosti

Sledujte ma